Serwis
korporacyjny

Władze spółki

Kontrast
Wielkość liter - A +

Władze spółki

Zarząd

dr Michał Michalski

Prezes Zarządu Polenergia S.A.
CEO (Chief Executive Officer)

Zobacz biogram

Ekspert z międzynarodowym doświadczeniem operacyjnym w budowaniu wartości spółek z sektora energetycznego. Z Grupą Polenergia związany od 2012 roku, gdzie nadzoruje portfel inwestycyjny grupy kapitałowej Polenergia w zakresie strategii i rozwoju biznesu, fotowoltaiki, a przed wszystkim obszary energetyki wiatrowej. Od 2001 roku związany z Grupą Kulczyk Investments, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Inwestycyjnego w ramach działalności private equity Grupy Kulczyk Investments w branży oil, gas & energy. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Handel Zagraniczny oraz studiów podyplomowych „Executive Studies in Finance” organizowanych przez SGH. W 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu pracą na temat teorii wartości przedsiębiorstwa dla akcjonariuszy.

Tomasz Kietliński

Wiceprezes Zarządu Polenergia S.A.
CFO (Chief Financial Officer)

Zobacz biogram

Z Grupą Polenergia związany od 2011 roku. Od 2020 roku pełni funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego. W poprzednich latach kierował pracą Działu Corporate Finance i Kontrolingu odpowiadając za funkcję planowania finansowego i raportowania zarządczego w Grupie. Prowadził także wiele procesów pozyskania finansowania dłużnego oraz uczestniczył w licznych transakcjach M&A. Przed dołączeniem do Polenergii zdobywał doświadczenie zawodowe w PwC gdzie specjalizował się w doradztwie w zakresie zarządzania ryzykiem finansowym dla największych instytucji finansowych i przedsiębiorstw w Polsce oraz badaniu sprawozdań finansowych czołowych firm z sektora finansowego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość. Ukończył studia Canadian Executive MBA organizowane przez University of Quebec at Montreal i Szkołę Główną Handlową oraz podyplomowe studia z zarządzania ryzykiem instytucji finansowych. Posiada tytuł AMCT i jest członkiem Stowarzyszenia Skarbników Korporacyjnych w Wielkiej Brytanii (Association of Corporate Treasurers).

Piotr Maciołek

Członek Zarządu Polenergia S.A.
CCO (Chief Commercial Officer)

Zobacz biogram

Z Grupą Polenergia związany od blisko 20 lat. W latach 2004-2008 odpowiadał za finanse oraz relacje z klientem w największym biomasowym projekcie energetyki przemysłowej w Polsce – spółka Polish Energy Partners rozwijała go w zakładach papierniczych Mondi Świecie. Od 2008 do 2016 roku odpowiedzialny za segment energetyki przemysłowej najpierw w Polish Energy Partners, a następnie w Grupie Polenergia. W latach 2016-2023 jako Chief Operating Officer (COO) odpowiadał za prowadzenie, utrzymanie oraz eksploatację wszystkich operacyjnych projektów energetycznych w Grupie. W 2020 roku powołany do Zarządu Polenergia S.A. Od 2023 roku pełni funkcję Chief Commercial Officer (CCO), odpowiadając za komercjalizację energii elektrycznej oraz innych elementów oferty rynkowej Grupy Polenergia. Posiada wieloletnie doświadczenie operacyjne, zdobyte m.in. w Telekomunikacji Polskiej, Sony Music Entertainment Polska czy Master Foods Polska. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2001 uzyskał tytuł MBA University of Minnesota w programie WEMBA prowadzonym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz University of Minnesota.

Iwona Sierżęga

Członkini Zarządu Polenergia S.A.
COO (Chief Operating Officer)

Zobacz biogram

W branży energetycznej działa aktywnie od niemal 25 lat. W latach 2006-2018 pełniła obowiązki CFO, a następnie CEO i Dyrektorki Generalnej 116 MW gazowej Elektrociepłowni Nowa Sarzyna. ENS należała do amerykańskich korporacji Enron / Prisma Energy/ Ashmore Energy International, a w 2011 roku stała się częścią Grupy Polenergia. W 2019 roku powołana na funkcję Członkini Zarządu Polenergia S.A. oraz szefowej Pionu Czystych Paliw i Ochrony Środowiska, w którym rozwija innowacyjne projekty wodorowe oraz prowadzi działania na rzecz zrównoważonego rozwoju biznesu. Od 2023 roku pełni w Grupie funkcję COO, odpowiadając za prowadzenie, utrzymanie i eksploatację wszystkich projektów operacyjnych – takich jak farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe na lądzie czy elektrociepłownia w Nowej Sarzynie. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku finanse i bankowość, studiów podyplomowych z rachunkowości oraz MBA w Stockholm University of Business.

Rada Nadzorcza

Dominika Kulczyk

Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Ukończyła sinologię na Wydziale Neofilologii oraz politologię na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kształciła się w Szanghaju, Pekinie, w Rockefeller Foundation oraz w Bertelsmann Foundation. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organach statutowych spółek prawa handlowego. Od 2013 roku członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, a w latach 2015- 2018 Przewodnicząca Rady Nadzorczej KI. Współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values prowadzącej szkolenia na temat psychologii biznesu. W latach 2013-2016 wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Inicjatorka powstania polskiej fili organizacji ekologicznej Green Cross International. Pomysłodawczyni i współfundator Kulczyk Foundation, organizacji non-profit zajmującej się niesieniem pomocy w Polsce i na świecie. Jest członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland oraz Ambasadorem SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Należy do Young Leaders for Tomorrow, ogólnoświatowej inicjatywy zrzeszającej młodych liderów. Kawaler Orderu Uśmiechu.

Zobacz biogram

Thomas Joseph O’Brien

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Tom O'Brien jest partnerem zarządzającym i dyrektorem generalnym grupy Brookfield zajmującej się energią odnawialną i jest odpowiedzialny za prowadzenie i rozwój działalności w Europie. Tom O'Brien dołączył do Brookfield w 2014 roku, po przejęciu irlandzkiej spółki Bord Gaís Energy zajmującej się energią odnawialną. i od tego czasu pełnił szereg funkcji w grupie Brookfield, ostatnio pełniąc funkcję Dyrektora Finansowego dla europejskiego biznesu energii odnawialnej. Przed rozpoczęciem pracy w Brookfield, Pan O'Brien pełnił szereg funkcji w firmie. O'Brien zajmował wysokie stanowiska handlowe i finansowe w kilku organizacjach. Pan O'Brien posiada tytuł Fellow of Chartered Accountants Ireland.

Zobacz biogram

Szymon Adamczyk

Członek Rady Nadzorczej

Szymon Adamczyk rozpoczął karierę zawodową w spółce Huta Ferrum S.A.
w 1992 r, w latach 1993-2000 był zatrudniony w spółce na stanowisku
Kierownika Oddziału Samochodowego, specjalisty oraz starszego specjalisty do
spraw handlowych. W latach 2000-2002 był kierownikiem Działu Sprzedaży,
a następnie Dyrektorem ds. Sprzedaży i Specjalistą ds. Sprzedaży w Firmie Marek
Myśliwiec sp. z o.o. Od grudnia 2002 r. Szymon Adamczyk związany jest z Alumetal
rozpoczynając pracę na stanowisku Dyrektora Handlowego, od 2003 r. był
członkiem Zarządu i Dyrektorem Handlowym, a w latach 2009-2013
Wiceprezesem Zarządu. Od lutego 2013 r. do września 2018 r. pełnił funkcję
Prezesa Zarządu we wszystkich polskich spółkach Grupy Alumetal. Ponadto Pan
Szymon Adamczyk pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej w spółkach U-Cont Sp.
z o.o. od 2011 r., a od 2019 roku w Torpol S.A
Szymon Adamczyk jest absolwentem Politechniki Śląskiej im. Wincentego
Pstrowskiego w Gliwicach, a także ukończył Podyplomowe Studium Zarządzania
Akademii Ekonomiczniej w Katowicach.

Zobacz biogram

Orest Nazaruk

Członek Rady Nadzorczej

W latach 1997-2002 Orest Nazaruk był związany z firmą Arthur Andersen, najpierw w Dziale Audytu odpowiedzialny za badania sprawozdań finansowych banków i firm ubezpieczeniowych, a potem jako doradca restrukturyzacyjny dla firm z branży paliwowo-energetycznej. Następnie w latach 2002-2004 pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa jako Z-ca Dyrektora Departamentu Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej odpowiedzialny za przygotowywanie sektorowych programów restrukturyzacyjnych oraz nadzór właścicielski nad spółkami z sektora: gazowego oraz paliwowo-energetycznego. W latach 2004-2006 Orest Nazaruk brał udział w utworzeniu oraz był członkiem pierwszego zarządu Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. Następnie w latach 2006-2015 pracował kolejno w spółkach kapitałowych: Selbud Inwestycje, PGNiG Energia, PGNiG Technologie pełniąc funkcje Prezesa, Członka Zarządu ds. Finansów i Obrotu oraz Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii i Restrukturyzacji. Był członkiem licznych Rad Nadzorczych spółek z branży gazowniczej oraz paliwowo-energetycznej (min.: Towarowa Giełda Energii, Anwil, PKN Orlen, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, Elektrociepłownia Stalowa Wola).

Orest Nazaruk ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ze specjalizacją zarządzania ryzykiem na rynkach terminowych. Odbył szereg zagranicznych szkoleń min. z zakresu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, zarządzania strategicznego, restrukturyzacji przedsiębiorstw, zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem instrumentów pochodnych w gazownictwie i energetyce.

Zobacz biogram

Ignacio Paz-Ares Aldanondo

Członek Rady Nadzorczej

Ignacio Paz-Ares Aldanondo jest starszym wiceprezesem w grupie Brookfield zajmującej się energią odnawialną, kieruje zespołem odpowiedzialnym za inicjowanie, analizę i realizację inwestycji na terenie Europy. Pan Paz-Ares Aldanondo dołączył do Brookfield w 2015 roku i pełnił szereg funkcji inwestycyjnych w Grupie ds. Grupie Energii Odnawialnej Brookfield w Europie. Obecne stanowisko zajmuje od 2019 roku. Przed rozpoczęciem pracy w Brookfield, Pan Paz-Ares był analitykiem bankowości inwestycyjnej w Citi. Pan Paz-Ares Aldanondo ukończył prawo i studia biznesowe na Universidad Autonoma de Madrid.

Zobacz biogram

Emmanuelle Rouchel

Członkini Rady Nadzorczej

Emmanuelle Rouchel ma ponad 20-letnie doświadczenie jako radca prawny. W 2015 r. została zatrudniona w Brookfield i jest starszym wiceprezesem i głównym radcą prawnym w Europejskiej Grupie Energetyki Odnawialnej grupy Brookfield. Przed dołączeniem do Brookfield Pani Rouchel była starszym radcą prawnym w międzynarodowym sektorze wydobycia ropy i gazu. Swoją karierę rozpoczęła w Sullivan & Cromwell w Nowym Jorku, gdzie zajmowała się transgranicznymi fuzjami i przejęciami oraz transakcjami na rynkach kapitałowych.

Ukończyła studia podyplomowe z prawa na Columbia University, gdzie była stypendystką programu Fulbrighta i Harlana Fiske Stone'a oraz na Université Paris II Panthéon-Assas, a także ukończyła ekonomię w Ecole Supérieure de Commerce de Paris (ESCP) w Paryżu. Jest angielskim radcą prawnym, jest również przyjęta do adwokatury w Nowym Jorku i Paryżu.

Zobacz biogram

Jacek Santorski

Członek Rady Nadzorczej

Ukończył studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplom magistra uzyskał w 1974 r. W latach 1981-85 odbył i ukończył Studia Doktoranckie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 70. i 80. pracował jako psychoterapeuta, najpierw w Zespole Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej Warszawie, a następnie w ramach autorskiej pracowni związanej ze strukturami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uzyskał certyfikaty psychoterapeuty i superwizora psychoterapii PTP. Jednocześnie odbywał intensywne szkolenia w ośrodkach psychoterapii i rozwoju za granicą. W 1991 r. zarejestrował jednoosobową działalność dedykowaną konsultacjom psychologicznym, pod nazwą Inner House, aktywną do dziś. Od lat 90. aktywnie współpracował jako konsultant z właścicielami i zarządami powstających w Polsce firm oraz podmiotów zagranicznych, zwłaszcza z branży farmaceutycznej, FMCG i bankowości. W firmie Chilten Consultancy prowadził Instytut Psychologii Biznesu. W latach 1991-2006 współprowadził Wydawnictwo Jacek Santorski and CO oraz prywatny ośrodek psychoterapii Laboratorium Psychoedukacji. Udziały przekazał wspólnikom. W lipcu 2006 r. założył z Dominiką Kulczyk Grupę Firm Doradczych VALUES, w której współprowadzi działalność do dziś, z udziałami 49% w spółkach komandytowych i z o. o. oraz jako prezes zarządu. Flagowym produktem Values jest autorska Akademia Psychologii Przywództwa realizowana w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej od 12 lat. Jacek Santorski jest dyrektorem programowym tego projektu. W czerwcu 2012 powołany jako przedstawiciel biznesu do Rady Gospodarczej przy premierze Tusku - do końca kadencji. W latach 2001-2004 był członkiem Rady Nadzorczej Euro Banku, a w latach 2O18-2021 firmy Netguru. Od początku lat 90. aktywny w mediach, autor 10 książek, wysoko ceniony w środowisku biznesowym i mediach społecznościowych jako mentor (www.app.satorski.pl).

Zobacz biogram

Hans E. Schweickardt

Członek Rady Nadzorczej

Ukończył Szwajcarski Federalny Instytut Technologii (ETH) w Zurychu oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Stanford i INSEAD. Posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi projektami w europejskim sektorze energetycznym, m.in. z pozycji Prezesa i Przewodniczącego Rady Nadzorczej szwajcarskiej spółki energetycznej Alpiq, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Swiss Grid (szwajcarski operator sieci) oraz wielu stanowiskach zarządczych w ATEL i EOS (dwie spółki energetycznej, które połączyły się pod przewodnictwem Hansa E. Schweickardta w Alpiq, w 2009 roku) oraz w Grupie ABB, światowej spółce energetycznej/infrastrukturalnej.Jest Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Europejskiej Giełdy Energii (EEX), Członkiem Zarządu Europejskiej Giełdy Spotowej (Rynek Kasowy) EPEX Spot /Paryż oraz Clearing Bank ECC. Był założycielem Europejskiej Giełdy Energii na początku 2000 roku we Frankfurcie, kiedy to pełnił funkcję CEO Giełdy. Uczestniczył czynnie w fuzji EEX z inną niemiecką giełdą LPX.

Zobacz biogram

Wyniki wyszukiwania

Szanowny użytkowniku, w zgodzie z założeniami RODO potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych w tym zawartych w plikach cookies. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close