Serwis Korporacyjny

Władze spółki

Kontrast
Wielkość liter - A +
Odwiedź Serwis ESG

Władze spółki

Zarząd

Jerzy Zań

Prezes Zarządu Polenergia S.A.
CEO (Chief Executive Officer)

Zobacz biogram

Posiada blisko 25 lat doświadczenia w finansach i bankowości, gdzie zajmował kluczowe stanowiska związane z rozwojem i zarządzaniem biznesu oraz operacjami finansowymi. W latach 2019-2023 Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska, który specjalizuje się w finansowaniu zielonych inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył studia Executive MBA Carlson School of Management University of Minnesota, prowadzone we współpracy ze Szkołą Główną Handlową.

Andrzej Filip Wojciechowski

Wiceprezes Zarządu Polenergia S.A.

Zobacz biogram

Ukończył Wyższą Szkołę Handlu i Prawa (obecnie Uczelnia Łazarskiego) oraz studia MBA Carlson School of Managment University of Minnesota, prowadzone we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Karierę zaczynał w Narodowym Banku Polskim jako współpracownik prof. Leszka Balcerowicza. Specjalizuje się w transformacjach biznesowych, a w szczególności budowaniu strategii nakierowanych na wzrost wartości, zarządzania implementacją kluczowych czynników wzrostu, zmianach modeli biznesowych, budowie finansowania, zarządzaniu kryzysowym, jak również budowaniu i rozwoju zespołów. Doświadczenie zdobywał w europejskich spółkach operujących w różnych branżach.

Piotr Maciołek

Członek Zarządu Polenergia S.A.
CCO (Chief Commercial Officer)

Zobacz biogram

Z Grupą Polenergia związany od blisko 20 lat. W latach 2004-2008 odpowiadał za finanse oraz relacje z klientem w największym biomasowym projekcie energetyki przemysłowej w Polsce – spółka Polish Energy Partners rozwijała go w zakładach papierniczych Mondi Świecie. Od 2008 do 2016 roku odpowiedzialny za segment energetyki przemysłowej najpierw w Polish Energy Partners, a następnie w Grupie Polenergia. W latach 2016-2023 jako Chief Operating Officer (COO) odpowiadał za prowadzenie, utrzymanie oraz eksploatację wszystkich operacyjnych projektów energetycznych w Grupie. W 2020 roku powołany do Zarządu Polenergia S.A. Od 2023 roku pełni funkcję Chief Commercial Officer (CCO), odpowiadając za komercjalizację energii elektrycznej oraz innych elementów oferty rynkowej Grupy Polenergia. Posiada wieloletnie doświadczenie operacyjne, zdobyte m.in. w Telekomunikacji Polskiej, Sony Music Entertainment Polska czy Master Foods Polska. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2001 uzyskał tytuł MBA University of Minnesota w programie WEMBA prowadzonym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz University of Minnesota.

Iwona Sierżęga

Członkini Zarządu Polenergia S.A.
COO (Chief Operating Officer)

Zobacz biogram

W branży energetycznej działa aktywnie od niemal 25 lat. W latach 2006-2018 pełniła obowiązki CFO, a następnie CEO i Dyrektorki Generalnej 116 MW gazowej Elektrociepłowni Nowa Sarzyna. ENS należała do amerykańskich korporacji Enron / Prisma Energy/ Ashmore Energy International, a w 2011 roku stała się częścią Grupy Polenergia. W 2019 roku powołana na funkcję Członkini Zarządu Polenergia S.A. oraz szefowej Pionu Czystych Paliw i Ochrony Środowiska, w którym rozwija innowacyjne projekty wodorowe oraz prowadzi działania na rzecz zrównoważonego rozwoju biznesu. Od 2023 roku pełni w Grupie funkcję COO, odpowiadając za prowadzenie, utrzymanie i eksploatację wszystkich projektów operacyjnych – takich jak farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe na lądzie czy elektrociepłownia w Nowej Sarzynie. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku finanse i bankowość, studiów podyplomowych z rachunkowości oraz MBA w Stockholm University of Business.

Rada Nadzorcza

Dominika Kulczyk

Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Ukończyła sinologię na Wydziale Neofilologii oraz politologię na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kształciła się w Szanghaju, Pekinie, w Rockefeller Foundation oraz w Bertelsmann Foundation. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organach statutowych spółek prawa handlowego. Od 2013 roku członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, a w latach 2015- 2018 Przewodnicząca Rady Nadzorczej KI. Współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values prowadzącej szkolenia na temat psychologii biznesu. W latach 2013-2016 wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Inicjatorka powstania polskiej fili organizacji ekologicznej Green Cross International. Pomysłodawczyni i współfundator Kulczyk Foundation, organizacji non-profit zajmującej się niesieniem pomocy w Polsce i na świecie. Jest członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland oraz Ambasadorem SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Należy do Young Leaders for Tomorrow, ogólnoświatowej inicjatywy zrzeszającej młodych liderów. Kawaler Orderu Uśmiechu.

Zobacz biogram

Thomas Joseph O’Brien

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Tom O'Brien jest partnerem zarządzającym i dyrektorem generalnym grupy Brookfield zajmującej się energią odnawialną i jest odpowiedzialny za prowadzenie i rozwój działalności w Europie. Tom O'Brien dołączył do Brookfield w 2014 roku, po przejęciu irlandzkiej spółki Bord Gaís Energy zajmującej się energią odnawialną. i od tego czasu pełnił szereg funkcji w grupie Brookfield, ostatnio pełniąc funkcję Dyrektora Finansowego dla europejskiego biznesu energii odnawialnej. Przed rozpoczęciem pracy w Brookfield, Pan O'Brien pełnił szereg funkcji w firmie. O'Brien zajmował wysokie stanowiska handlowe i finansowe w kilku organizacjach. Pan O'Brien posiada tytuł Fellow of Chartered Accountants Ireland.

Zobacz biogram

Szymon Adamczyk

Członek Rady Nadzorczej

Szymon Adamczyk jest absolwentem Politechniki Śląskiej im. Wincentego Pstrowskiego
w Gliwicach, a także ukończył Podyplomowe Studium Zarządzania Akademii Ekonomiczniej
w Katowicach.
Karierę̨ zawodową rozpoczął w 1992 r. w spółce przemysłu stalowego. W latach 2000-2002 był związany z branżą budowy stacji paliw w Polsce. Od 2002 do 2023 roku rozwijał, zarządzał
i nadzorował spółkę Alumetal SA specjalizującą się w recyklingu złomów i produkcji stopów aluminiowych, których odbiorcą jest przede wszystkim przemysł motoryzacyjny.
Od 2018 roku zasiada lub zasiadał w Radach Nadzorczych wielu spółek przemysłowych m.in.
w sektorach recyklingu i produkcji metali, rolniczym, infrastrukturalnym i odnawialnych źródeł energii, w tym Polenergia S.A., Torpol S.A., U_Cont Sp. z o.o., Alumetal S.A., Feerum S.A..
Doradza, w szerokim zakresie, firmom z branży recyklingu aluminium i przemysłu stalowego.

Zobacz biogram

Orest Nazaruk

Członek Rady Nadzorczej

W latach 1997-2002 Orest Nazaruk był związany z firmą Arthur Andersen, najpierw w Dziale Audytu odpowiedzialny za badania sprawozdań finansowych banków i firm ubezpieczeniowych, a potem jako doradca restrukturyzacyjny dla firm z branży paliwowo-energetycznej. Następnie w latach 2002-2004 pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa jako Z-ca Dyrektora Departamentu Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej odpowiedzialny za przygotowywanie sektorowych programów restrukturyzacyjnych oraz nadzór właścicielski nad spółkami z sektora: gazowego oraz paliwowo-energetycznego. W latach 2004-2006 Orest Nazaruk brał udział w utworzeniu oraz był członkiem pierwszego zarządu Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. Następnie w latach 2006-2015 pracował kolejno w spółkach kapitałowych: Selbud Inwestycje, PGNiG Energia, PGNiG Technologie pełniąc funkcje Prezesa, Członka Zarządu ds. Finansów i Obrotu oraz Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii i Restrukturyzacji. Był członkiem licznych Rad Nadzorczych spółek z branży gazowniczej oraz paliwowo-energetycznej (min.: Towarowa Giełda Energii, Anwil, PKN Orlen, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, Elektrociepłownia Stalowa Wola).

Orest Nazaruk ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ze specjalizacją zarządzania ryzykiem na rynkach terminowych. Odbył szereg zagranicznych szkoleń min. z zakresu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, zarządzania strategicznego, restrukturyzacji przedsiębiorstw, zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem instrumentów pochodnych w gazownictwie i energetyce.

Zobacz biogram

Ignacio Paz-Ares Aldanondo

Członek Rady Nadzorczej

Ignacio Paz-Ares Aldanondo jest starszym wiceprezesem w grupie Brookfield zajmującej się energią odnawialną, kieruje zespołem odpowiedzialnym za inicjowanie, analizę i realizację inwestycji na terenie Europy. Pan Paz-Ares Aldanondo dołączył do Brookfield w 2015 roku i pełnił szereg funkcji inwestycyjnych w Grupie ds. Grupie Energii Odnawialnej Brookfield w Europie. Obecne stanowisko zajmuje od 2019 roku. Przed rozpoczęciem pracy w Brookfield, Pan Paz-Ares był analitykiem bankowości inwestycyjnej w Citi. Pan Paz-Ares Aldanondo ukończył prawo i studia biznesowe na Universidad Autonoma de Madrid.

Zobacz biogram

Emmanuelle Rouchel

Członkini Rady Nadzorczej

Emmanuelle Rouchel ma ponad 20-letnie doświadczenie jako radca prawny. W 2015 r. została zatrudniona w Brookfield i jest starszym wiceprezesem i głównym radcą prawnym w Europejskiej Grupie Energetyki Odnawialnej grupy Brookfield. Przed dołączeniem do Brookfield Pani Rouchel była starszym radcą prawnym w międzynarodowym sektorze wydobycia ropy i gazu. Swoją karierę rozpoczęła w Sullivan & Cromwell w Nowym Jorku, gdzie zajmowała się transgranicznymi fuzjami i przejęciami oraz transakcjami na rynkach kapitałowych.

Ukończyła studia podyplomowe z prawa na Columbia University, gdzie była stypendystką programu Fulbrighta i Harlana Fiske Stone'a oraz na Université Paris II Panthéon-Assas, a także ukończyła ekonomię w Ecole Supérieure de Commerce de Paris (ESCP) w Paryżu. Jest angielskim radcą prawnym, jest również przyjęta do adwokatury w Nowym Jorku i Paryżu.

Zobacz biogram

prof. dr hab. Krzysztof Obłój

Członek Rady Nadzorczej

Profesor Krzysztof Obłój jest wykładowcą na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Akademii Leona Koźmińskiego. Wykładał m.in. na amerykańskich uczelniach Yale University, The University of Illinois Urbana-Champaign, Central Connecticut State University, Duquesne University, chińskim Sun-Yat Sen University, norweskich Norvegian School of Managmnt i Bodo Graduate School of Management, francuskiej ESCP-EAP i Ecole Nationale des Pont et Chaussees, brytyjskiej Henley Bussiness School i słoweńskiej Bled School of Managment. Jeden z najczęściej cytowanych na świecie specjalistów od zarządzania. Ma duże doświadczenie praktyczne. Był przewodniczącym lub członkiem rad nadzorczych m.in. Orlenu S.A., Dwory S.A., PZU S.A., Agory S.A., Eurobanku S.A., Alior Banku S.A., IMPEL S.A., AMBRA S.A., Polmos Lublin S.A., Prochem S.A. Doradza firmom polskim i zagranicznym.

Zobacz biogram

Adam Purwin

Członek Rady Nadzorczej

Adam Purwin rozpoczął swoją karierę w 1999 roku w BRE Banku S.A., gdzie do 2003 roku pełnił kolejno funkcje relationship managera, analityka kredytowego oraz specjalisty walutowo-depozytowego oraz senior relationship managera. W latach 2003-2008 pracował jako senior relationship manager w Banku Polska Kasa Opieki S.A., a następnie w latach 2008–2009 pełnił funkcję business development managera odpowiedzialnego za transakcje M&A w Europie Środkowo-Wschodniej w Layetana Desarrollos Inmobiliarios. W latach 2009–2011 był dyrektorem Biura Fuzji i Przejęć oraz kierownikiem Zespołu Operacji Kapitałowych w Powszechnej Kasie Oszczędności Banku Polskim S.A. W 2011 roku pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego na stanowisku Dyrektora Departamentu Finansowania Projektów Inwestycyjnych, a następnie, w latach 2012–2013, w PKP S.A. na stanowisku Dyrektora Zarządzającego ds. Prywatyzacji i Nadzoru Właścicielskiego. W latach 2013-2015 pełnił następujące funkcje w PKP Cargo S.A.: Członka Zarządu ds. Finansowych (2013-2014), p.o. Prezesa Zarządu (2013-2014), a następnie Prezesa Zarządu (2014- 2015). W 2015 roku był również prezesem Zarządu Advanced World Transport B.V. W latach 2016-2019 pełnił funkcję Członka Zarządu w Luma Investment S.A. Od 2020 roku pełni funkcję Członka Zarządu Funduszu VC w Nunatak Capital sp. z o.o. oraz Członka Zarządu Statxplorer sp. z o.o. Pełnił funkcje w radach nadzorczych spółek publicznych (w tym PKM Duda S.A., Herkules S.A. i Protektor S.A.) oraz spółek niebędących spółkami publicznymi (w tym PKO BP Bankowy PTE S.A, KFB Acoustics sp. z o.o. i SentiOne S.A.). Adam Purwin jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie w 2000 roku uzyskał stopień magistra prawa. W 2006 roku ukończył kurs Mergers, Acqusitions and Leveraged Finance w DC Gardner Training London Warszawa, a rok później kurs Structured Products na Finance, Trainer International GmbH w Wiedniu.

Zobacz biogram

Wyniki wyszukiwania

Szanowny użytkowniku, w zgodzie z założeniami RODO potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych w tym zawartych w plikach cookies. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close